Kansanedustajat

Sami Savio

s. 23.09.1975 Diplomi-insinööri
Ekonomi
Ylöjärvi 09 432 3149 Sivistysvaliokunta (jäsen) 30.06.2017 -
Eduskunnan kirjaston hallitus (jäsen) 09.06.2015 -
Itämeren parlamentaarikkokonferenssin Suomen valtuuskunta (varajäsen) 10.06.2015 -